Additive Theorie der Zahlkörper. I.

C.L. Siegel

Mathematische Annalen (1922)

  • Volume: 87, page 1-35
  • ISSN: 0025-5831; 1432-1807/e

How to cite

top

Siegel, C.L.. "Additive Theorie der Zahlkörper. I.." Mathematische Annalen 87 (1922): 1-35. <http://eudml.org/doc/158955>.

@article{Siegel1922,
author = {Siegel, C.L.},
journal = {Mathematische Annalen},
pages = {1-35},
title = {Additive Theorie der Zahlkörper. I.},
url = {http://eudml.org/doc/158955},
volume = {87},
year = {1922},
}

TY - JOUR
AU - Siegel, C.L.
TI - Additive Theorie der Zahlkörper. I.
JO - Mathematische Annalen
PY - 1922
VL - 87
SP - 1
EP - 35
UR - http://eudml.org/doc/158955
ER -

NotesEmbed ?

top

You must be logged in to post comments.