Halbkomplementäre Verbände.

Rudolf Wille

Mathematische Zeitschrift (1966)

  • Volume: 94, page 1-31
  • ISSN: 0025-5874; 1432-1823

How to cite

top

Wille, Rudolf. "Halbkomplementäre Verbände.." Mathematische Zeitschrift 94 (1966): 1-31. <http://eudml.org/doc/170605>.

@article{Wille1966,
author = {Wille, Rudolf},
journal = {Mathematische Zeitschrift},
keywords = {ordered sets, lattices},
language = {ger},
pages = {1-31},
title = {Halbkomplementäre Verbände.},
url = {http://eudml.org/doc/170605},
volume = {94},
year = {1966},
}

TY - JOUR
AU - Wille, Rudolf
TI - Halbkomplementäre Verbände.
JO - Mathematische Zeitschrift
PY - 1966
VL - 94
SP - 1
EP - 31
LA - ger
KW - ordered sets, lattices
UR - http://eudml.org/doc/170605
ER -

NotesEmbed ?

top

You must be logged in to post comments.