Biblioteka algorytmów algebry liniowej z czasopisma „Numerische Mathematik"

A. Kiełbasiński

Mathematica Applicanda (1974)

 • Volume: 2, Issue: 2
 • ISSN: 1730-2668

Abstract

top
 Ktokolwiek zetknW się z programowaniem elektronicznych maszyn cyfrowych(emc), docenia na pewno ideę tworzenia bibliotek programów, np. w postaci zbiorów taśm, czy plików kart perforowanych, które samodzielnie, lub odpowiednio włączone do innego programu, zapewnici wykonanie przez m~szynę określonych typowych zadań. Oczywiście postać materialna takich uniwersalnych programów (taśmy, karty, czy inne nośniki informacji) jest tutaj sprawą. drugorzędną,. Natomiast powołanie się na nią pomaga dobitniej wyrazić istotną, oczekiwaną cechę biblioteki programów: możemy po prostu sięgnąć po odpowiednią, taśmę i, prawie nie wnikając w jej treść, powierzyć jej losy naszych obliczeń.

How to cite

top

A. Kiełbasiński. "Biblioteka algorytmów algebry liniowej z czasopisma „Numerische Mathematik"." Mathematica Applicanda 2.2 (1974): null. <http://eudml.org/doc/292656>.

@article{A1974,
abstract = { Ktokolwiek zetknW się z programowaniem elektronicznych maszyn cyfrowych(emc), docenia na pewno ideę tworzenia bibliotek programów, np. w postaci zbiorów taśm, czy plików kart perforowanych, które samodzielnie, lub odpowiednio włączone do innego programu, zapewnici wykonanie przez m~szynę określonych typowych zadań. Oczywiście postać materialna takich uniwersalnych programów (taśmy, karty, czy inne nośniki informacji) jest tutaj sprawą. drugorzędną,. Natomiast powołanie się na nią pomaga dobitniej wyrazić istotną, oczekiwaną cechę biblioteki programów: możemy po prostu sięgnąć po odpowiednią, taśmę i, prawie nie wnikając w jej treść, powierzyć jej losy naszych obliczeń.},
author = {A. Kiełbasiński},
journal = {Mathematica Applicanda},
keywords = {},
language = {eng},
number = {2},
pages = {null},
title = {Biblioteka algorytmów algebry liniowej z czasopisma „Numerische Mathematik"},
url = {http://eudml.org/doc/292656},
volume = {2},
year = {1974},
}

TY - JOUR
AU - A. Kiełbasiński
TI - Biblioteka algorytmów algebry liniowej z czasopisma „Numerische Mathematik"
JO - Mathematica Applicanda
PY - 1974
VL - 2
IS - 2
SP - null
AB -  Ktokolwiek zetknW się z programowaniem elektronicznych maszyn cyfrowych(emc), docenia na pewno ideę tworzenia bibliotek programów, np. w postaci zbiorów taśm, czy plików kart perforowanych, które samodzielnie, lub odpowiednio włączone do innego programu, zapewnici wykonanie przez m~szynę określonych typowych zadań. Oczywiście postać materialna takich uniwersalnych programów (taśmy, karty, czy inne nośniki informacji) jest tutaj sprawą. drugorzędną,. Natomiast powołanie się na nią pomaga dobitniej wyrazić istotną, oczekiwaną cechę biblioteki programów: możemy po prostu sięgnąć po odpowiednią, taśmę i, prawie nie wnikając w jej treść, powierzyć jej losy naszych obliczeń.
LA - eng
KW -
UR - http://eudml.org/doc/292656
ER -

NotesEmbed ?

top

You must be logged in to post comments.

To embed these notes on your page include the following JavaScript code on your page where you want the notes to appear.

Only the controls for the widget will be shown in your chosen language. Notes will be shown in their authored language.

Tells the widget how many notes to show per page. You can cycle through additional notes using the next and previous controls.

  
        

Note: Best practice suggests putting the JavaScript code just before the closing </body> tag.