Trybula's papers related to optimal control
Andrzej Grzybowski; Zdzisław Porosiński; Krzysztof J. Szajowski
Mathematica Applicanda (2010)
- Volume: 38, Issue: 1
- ISSN: 1730-2668
Access Full Article
topAbstract
topHow to cite
topAndrzej Grzybowski, Zdzisław Porosiński, and Krzysztof J. Szajowski. "Trybula's papers related to optimal control." Mathematica Applicanda 38.1 (2010): null. <http://eudml.org/doc/292911>.
@article{AndrzejGrzybowski2010,
abstract = {W pewnym okresie Trybuła zwrócił uwagę na zagadnienia adaptacyjnego sterowania (patrz [20, 21]). Wydaje się, że zainspirowała Go monografia Aoki [1]. Do tematu wrócił po dość długim czasie. Zauważył, że w literaturze zakłada się, iż zakłócenia w systemach stochastycznych mają charakter gaussowski, podczas gdy w praktyce sygnały, a więc i zakłócenia, są dyskretne. Przypominamy tutaj typowy model analizowany w tej serii prac jako, że współczesne zastosowania modeli liniowych w ekonomii i technice wymuszają sygnały zarówno typu ciągłego, jak i dyskretne. Ograniczymy się do szczegółowego przedstawienia konstrukcji sterowań bayesowskich przy kwadratowej funkcji kosztu i zakłóceniach z wykładniczej klasy, spełniających dodatkowe warunki nałożone na momenty. W konkluzji podajemy odsyłacze do prac, w których wyznaczono sterowania minimaksowe.Słowa kluczowe: system liniowy, zakłócenia addytywne, wykładnicza klasa rozkładów,sterowanie bayesowskie, sterowanie minimaksowe.},
author = {Andrzej Grzybowski, Zdzisław Porosiński, Krzysztof J. Szajowski},
journal = {Mathematica Applicanda},
keywords = {},
language = {eng},
number = {1},
pages = {null},
title = {Trybula's papers related to optimal control},
url = {http://eudml.org/doc/292911},
volume = {38},
year = {2010},
}
TY - JOUR
AU - Andrzej Grzybowski
AU - Zdzisław Porosiński
AU - Krzysztof J. Szajowski
TI - Trybula's papers related to optimal control
JO - Mathematica Applicanda
PY - 2010
VL - 38
IS - 1
SP - null
AB - W pewnym okresie Trybuła zwrócił uwagę na zagadnienia adaptacyjnego sterowania (patrz [20, 21]). Wydaje się, że zainspirowała Go monografia Aoki [1]. Do tematu wrócił po dość długim czasie. Zauważył, że w literaturze zakłada się, iż zakłócenia w systemach stochastycznych mają charakter gaussowski, podczas gdy w praktyce sygnały, a więc i zakłócenia, są dyskretne. Przypominamy tutaj typowy model analizowany w tej serii prac jako, że współczesne zastosowania modeli liniowych w ekonomii i technice wymuszają sygnały zarówno typu ciągłego, jak i dyskretne. Ograniczymy się do szczegółowego przedstawienia konstrukcji sterowań bayesowskich przy kwadratowej funkcji kosztu i zakłóceniach z wykładniczej klasy, spełniających dodatkowe warunki nałożone na momenty. W konkluzji podajemy odsyłacze do prac, w których wyznaczono sterowania minimaksowe.Słowa kluczowe: system liniowy, zakłócenia addytywne, wykładnicza klasa rozkładów,sterowanie bayesowskie, sterowanie minimaksowe.
LA - eng
KW -
UR - http://eudml.org/doc/292911
ER -
NotesEmbed ?
topTo embed these notes on your page include the following JavaScript code on your page where you want the notes to appear.