Mathematical literacy in pre-graduate education
Učitel matematiky (2019)
- Volume: 027, Issue: 2, page 74-82
- ISSN: 1210-9037
Access Full Article
topAbstract
topHow to cite
topDofková, Radka. "Matematická gramotnost v pregraduální přípravě budoucích učitelů - konkrétní námět." Učitel matematiky 027.2 (2019): 74-82. <http://eudml.org/doc/297299>.
@article{Dofková2019,
abstract = {Každý učitel matematiky má vytipované matematické aktivity, které s oblibou zadává svým žákům. Vysoký didaktický potenciál však mají zejména takové, které reagují na aktuální požadavky dětí, neboť ty jsou jim svým kontextem blízké a zároveň jsou provázány s jejich běžným životem. Jeden takový problém byl objeven na krabici od oblíbené čokoládové pochoutky Kočičí jazýčky. Vznesený námět byl didakticky transformován a „otestován“ na studentech v semináři didaktiky matematiky na Pedagogické fakultě UP v Olomouci. Studenti dostali možnost pracovat s danou pomůckou, prakticky si ji vyzkoušet, přičemž přitom sami přišli na různé způsoby jejího využití, které shrnuje následující příspěvek.},
author = {Dofková, Radka},
journal = {Učitel matematiky},
language = {cze},
number = {2},
pages = {74-82},
publisher = {Jednota českých matematiků a fyziků},
title = {Matematická gramotnost v pregraduální přípravě budoucích učitelů - konkrétní námět},
url = {http://eudml.org/doc/297299},
volume = {027},
year = {2019},
}
TY - JOUR
AU - Dofková, Radka
TI - Matematická gramotnost v pregraduální přípravě budoucích učitelů - konkrétní námět
JO - Učitel matematiky
PY - 2019
PB - Jednota českých matematiků a fyziků
VL - 027
IS - 2
SP - 74
EP - 82
AB - Každý učitel matematiky má vytipované matematické aktivity, které s oblibou zadává svým žákům. Vysoký didaktický potenciál však mají zejména takové, které reagují na aktuální požadavky dětí, neboť ty jsou jim svým kontextem blízké a zároveň jsou provázány s jejich běžným životem. Jeden takový problém byl objeven na krabici od oblíbené čokoládové pochoutky Kočičí jazýčky. Vznesený námět byl didakticky transformován a „otestován“ na studentech v semináři didaktiky matematiky na Pedagogické fakultě UP v Olomouci. Studenti dostali možnost pracovat s danou pomůckou, prakticky si ji vyzkoušet, přičemž přitom sami přišli na různé způsoby jejího využití, které shrnuje následující příspěvek.
LA - cze
UR - http://eudml.org/doc/297299
ER -
NotesEmbed ?
topTo embed these notes on your page include the following JavaScript code on your page where you want the notes to appear.