Displaying similar documents to “Tvorba interaktivních testů pomocí systému AcroTeX”

Vícejazyčné pseudonáhodné generování písemných testů z databází

Marian Genčev (2020)

Zpravodaj Československého sdružení uživatelů TeXu

Similarity:

Cílem tohoto článku je popis třídy ngt.cls, kterou autor vytvořil s cílem zjednodušení přípravy písemných testů pro pedagogy disponující běžnou uživatelskou obeznámeností s LaTeXem. Popisované zjednodušení přípravy spočívá především v pseudonáhodném generování testů z předem připravené databáze úloh. K dalším přednostem vytvořené soustavy lze řadit snadnost ovládání pro koncového uživatele a možnost vytvoření verze s výsledky, nebo bez nich. Zápis zadání úloh je uzpůsoben tak, aby bylo...

Spolupráce databáze s LaTeXem

Zdeněk Wagner (2000)

Zpravodaj Československého sdružení uživatelů TeXu

Similarity:

Tento článek demonstruje výhody spojení databázového programu s LaTeXem. Předvádí, jak lze pomocí makrojazyka z téhož souboru generovat zcela odlišné výstupy s jiným využitím. Celý systém je předveden na programovém projektu, který je již řadu let využíván při organizaci konferencí CHISA.

TeX v informačním systému studijní agendy

Tomáš Kotouč, Martin Kvoch (2009)

Zpravodaj Československého sdružení uživatelů TeXu

Similarity:

Článek přináší přehled užití TeXu v informačním systému studijní agendy vysoké školy, který je vyvíjen již patnáct let na Západočeské univerzitě v Plzni. Systém je doplněn o moduly Absolvent obsahující absolventskou agendu a Přijímačky evidující výsledky přijímacího řízení. V testování je modul Evaluace umožňující řídit studentské hodnocení výuky. Systém se umístil na třetím místě v mezinárodní soutěži Eunis Elite Award v roce 2001. Webové stránky tvůrců jsou dostupné na serveru http://stag.zcu.cz/. ...

Novinky v OFS

Petr Olšák (2004)

Zpravodaj Československého sdružení uživatelů TeXu

Similarity:

OFS (Olšákův fontový systém) byl již na SLT prezentován. Během roku 2004 byl ale OFS pro plain významě přepracován a byly do něj přidány nové vlastnosti, které umožňují vytvářet on-line katalogy fontů nebo důkladné testy fontových rodin včetně kombinace s matematickou sazbou. Rovněž byly rozšířeny možnosti práce s makry závislými na kódování a implementována podpora TX fontů. Na přednášce budou v krátkosti tyto nové vlastnosti OFS předvedeny posluchačům.

Zprávy a oznámení

(2023)

Pokroky matematiky, fyziky a astronomie

Similarity:

Profesor Ivo Babuška (1926-2023). Profesor Karel Segeth osmdesátiletý. Oleksandr Mikolajevič Šarkovskij (1936-2022). Cena Martina Černohorského: první laureáti.