The Nobel Prize in Physics 2016 – Strange Phenomena in Matter’s Flatlands

Joanna Rose

Pokroky matematiky, fyziky a astronomie (2017)

 • Volume: 62, Issue: 1, page 1-6
 • ISSN: 0032-2423

Abstract

top
Laureáti Nobelovy ceny za fyziku v roce 2016 otevřeli dveře do neznámého světa, v němž hmota existuje v podivných stavech. Nobelova cena za fyziku byla udělena z jedné poloviny Davidu J. Thoulessovi z Washingtonské univerzity v Seattlu a z druhé poloviny společně F. Duncanovi a M. Haldanovi z univerzity v Princetonu a J. Michaelovi Kosterlitzovi z Brownovy univerzity v Providence. Jejich objevy představují významný průlom do teoretického chápání tajemství hmoty a do vývoje nových materiálů.

How to cite

top

Rose, Joanna. "Nobelova cena za fyziku v roce 2016 - podivné jevy v plochém světě." Pokroky matematiky, fyziky a astronomie 62.1 (2017): 1-6. <http://eudml.org/doc/287942>.

@article{Rose2017,
abstract = {Laureáti Nobelovy ceny za fyziku v roce 2016 otevřeli dveře do neznámého světa, v němž hmota existuje v podivných stavech. Nobelova cena za fyziku byla udělena z jedné poloviny Davidu J. Thoulessovi z Washingtonské univerzity v Seattlu a z druhé poloviny společně F. Duncanovi a M. Haldanovi z univerzity v Princetonu a J. Michaelovi Kosterlitzovi z Brownovy univerzity v Providence. Jejich objevy představují významný průlom do teoretického chápání tajemství hmoty a do vývoje nových materiálů.},
author = {Rose, Joanna},
journal = {Pokroky matematiky, fyziky a astronomie},
language = {cze},
number = {1},
pages = {1-6},
publisher = {Jednota českých matematiků a fyziků},
title = {Nobelova cena za fyziku v roce 2016 - podivné jevy v plochém světě},
url = {http://eudml.org/doc/287942},
volume = {62},
year = {2017},
}

TY - JOUR
AU - Rose, Joanna
TI - Nobelova cena za fyziku v roce 2016 - podivné jevy v plochém světě
JO - Pokroky matematiky, fyziky a astronomie
PY - 2017
PB - Jednota českých matematiků a fyziků
VL - 62
IS - 1
SP - 1
EP - 6
AB - Laureáti Nobelovy ceny za fyziku v roce 2016 otevřeli dveře do neznámého světa, v němž hmota existuje v podivných stavech. Nobelova cena za fyziku byla udělena z jedné poloviny Davidu J. Thoulessovi z Washingtonské univerzity v Seattlu a z druhé poloviny společně F. Duncanovi a M. Haldanovi z univerzity v Princetonu a J. Michaelovi Kosterlitzovi z Brownovy univerzity v Providence. Jejich objevy představují významný průlom do teoretického chápání tajemství hmoty a do vývoje nových materiálů.
LA - cze
UR - http://eudml.org/doc/287942
ER -

NotesEmbed ?

top

You must be logged in to post comments.

To embed these notes on your page include the following JavaScript code on your page where you want the notes to appear.

Only the controls for the widget will be shown in your chosen language. Notes will be shown in their authored language.

Tells the widget how many notes to show per page. You can cycle through additional notes using the next and previous controls.

  
        

Note: Best practice suggests putting the JavaScript code just before the closing </body> tag.