Everyone can learn mathematics at a high level: Evidence from neuroscience that should change the way we teach
Jo Boaler; Kateřina Erlebachová
Učitel matematiky (2019)
- Volume: 027, Issue: 3, page 135-142
- ISSN: 1210-9037
Access Full Article
topAbstract
topHow to cite
topBoaler, Jo, and Erlebachová, Kateřina. "Každý se může naučit matematiku na vysoké úrovni: Důkaz z neurověd, který by měl změnit způsob, jakým učíme." Učitel matematiky 027.3 (2019): 135-142. <http://eudml.org/doc/297274>.
@article{Boaler2019,
abstract = {Tento článek si klade za cíl upozornit učitele, speciální pedagogy a širokou veřejnost na fakt, že matematiku může zvládnout každý, ačkoliv se rodíme s jiným potenciálem. Úvodem je zmíněn příklad Nicholase Letchforda, který i přes své problémy dosáhl v matematice velmi dobrých výsledků. Článek své tvrzení opírá o tři nová zjištění z oblasti neurověd. Za prvé, naše mozky mají nemírnou schopnost růst a měnit se. To se opírá o výzkum řidičů černých taxíků v Londýně. Druhým dokladem je fakt, že potýkání se s matematikou nepředstavuje slabost, ale naopak cestu k hlubšímu pochopení. Za třetí je zdůrazněno, že když se zabýváme matematickým problémem, v mozku je zapojeno pět různých cest, včetně dvou vizuálních. Multidimenzionální přístup k matematice tedy rozvíjí produktivnější a silnější spojení v mozku.},
author = {Boaler, Jo, Erlebachová, Kateřina},
journal = {Učitel matematiky},
language = {cze},
number = {3},
pages = {135-142},
publisher = {Jednota českých matematiků a fyziků},
title = {Každý se může naučit matematiku na vysoké úrovni: Důkaz z neurověd, který by měl změnit způsob, jakým učíme},
url = {http://eudml.org/doc/297274},
volume = {027},
year = {2019},
}
TY - JOUR
AU - Boaler, Jo
AU - Erlebachová, Kateřina
TI - Každý se může naučit matematiku na vysoké úrovni: Důkaz z neurověd, který by měl změnit způsob, jakým učíme
JO - Učitel matematiky
PY - 2019
PB - Jednota českých matematiků a fyziků
VL - 027
IS - 3
SP - 135
EP - 142
AB - Tento článek si klade za cíl upozornit učitele, speciální pedagogy a širokou veřejnost na fakt, že matematiku může zvládnout každý, ačkoliv se rodíme s jiným potenciálem. Úvodem je zmíněn příklad Nicholase Letchforda, který i přes své problémy dosáhl v matematice velmi dobrých výsledků. Článek své tvrzení opírá o tři nová zjištění z oblasti neurověd. Za prvé, naše mozky mají nemírnou schopnost růst a měnit se. To se opírá o výzkum řidičů černých taxíků v Londýně. Druhým dokladem je fakt, že potýkání se s matematikou nepředstavuje slabost, ale naopak cestu k hlubšímu pochopení. Za třetí je zdůrazněno, že když se zabýváme matematickým problémem, v mozku je zapojeno pět různých cest, včetně dvou vizuálních. Multidimenzionální přístup k matematice tedy rozvíjí produktivnější a silnější spojení v mozku.
LA - cze
UR - http://eudml.org/doc/297274
ER -
NotesEmbed ?
topTo embed these notes on your page include the following JavaScript code on your page where you want the notes to appear.