150 years of the Union of Czech (Czechoslovak) Mathematicians and Physicists

Martina Bečvářová

Učitel matematiky (2012)

 • Volume: 020, Issue: 2, page 69-75
 • ISSN: 1210-9037

Abstract

top
Článek podrobně prochází historií jednoty, jejími původními jmény a cíli. Nejprve jsou představeni její zakladatelé a jejich plány. Jednota se postupem času stala přirozeným centrem pro práci v matematice a fyzice. Sbližovala vysokoškolské a středoškolské pedagogy, učitele nižších škol a studenty, čímž získávala další zájemce o matematiku. Je zde popsána její historie například za Rakousko-Uherska a Česko-Slovenska.

How to cite

top

Bečvářová, Martina. "150 let Jednoty českých (československých) matematiků a fyziků." Učitel matematiky 020.2 (2012): 69-75. <http://eudml.org/doc/298266>.

@article{Bečvářová2012,
abstract = {Článek podrobně prochází historií jednoty, jejími původními jmény a cíli. Nejprve jsou představeni její zakladatelé a jejich plány. Jednota se postupem času stala přirozeným centrem pro práci v matematice a fyzice. Sbližovala vysokoškolské a středoškolské pedagogy, učitele nižších škol a studenty, čímž získávala další zájemce o matematiku. Je zde popsána její historie například za Rakousko-Uherska a Česko-Slovenska.},
author = {Bečvářová, Martina},
journal = {Učitel matematiky},
language = {cze},
number = {2},
pages = {69-75},
publisher = {Jednota českých matematiků a fyziků},
title = {150 let Jednoty českých (československých) matematiků a fyziků},
url = {http://eudml.org/doc/298266},
volume = {020},
year = {2012},
}

TY - JOUR
AU - Bečvářová, Martina
TI - 150 let Jednoty českých (československých) matematiků a fyziků
JO - Učitel matematiky
PY - 2012
PB - Jednota českých matematiků a fyziků
VL - 020
IS - 2
SP - 69
EP - 75
AB - Článek podrobně prochází historií jednoty, jejími původními jmény a cíli. Nejprve jsou představeni její zakladatelé a jejich plány. Jednota se postupem času stala přirozeným centrem pro práci v matematice a fyzice. Sbližovala vysokoškolské a středoškolské pedagogy, učitele nižších škol a studenty, čímž získávala další zájemce o matematiku. Je zde popsána její historie například za Rakousko-Uherska a Česko-Slovenska.
LA - cze
UR - http://eudml.org/doc/298266
ER -

NotesEmbed ?

top

You must be logged in to post comments.

To embed these notes on your page include the following JavaScript code on your page where you want the notes to appear.

Only the controls for the widget will be shown in your chosen language. Notes will be shown in their authored language.

Tells the widget how many notes to show per page. You can cycle through additional notes using the next and previous controls.

  
        

Note: Best practice suggests putting the JavaScript code just before the closing </body> tag.