Page 1

Displaying 1 – 11 of 11

Showing per page

Maturitní zkouška z matematiky na Státní reálce v Jevíčku v roce 1922

Dag Hrubý, Dalibor Kott (2012)

Učitel matematiky

Článek je volným pokračováním článku z minulého čísla. V prvním čísle se autor zaobírá rokem 1904 a v tomto čísle byl zvolen rok 1922. V článku jsou uvedeny rozdíly mezi těmito dvěma roky v souvislosti s historickými okolnostmi. Následuje přímo zadání maturitní zkoušky. Obory, kterými se zkouška zabývá, jsou: Rovnice, geometrie, analytická geometrie, goniometrie a trigonometrie, úprava výrazu a diferenciální počet.

Maturitní zkouška z matematiky na Zemské vyšší reálce císaře Františka Josefa v Jevíčku v roce 1904

Dag Hrubý, Dalibor Kott (2012)

Učitel matematiky

Jak již název napovídá, autoři chtějí čtenáři přiblížit, jak vypadala maturitní zkouška z matematiky v roce 1904 na zemské vyšší reálce. Pro účely tohoto článku se nezabývali legislativou, a proto zde nejsou uvedeny podmínky, za jakých zkouška probíhala. Úlohy se týkají především algebry, pojistné matematiky, elementární a analytické geometrie a částečně sférické trigonometrie, kombinatoriky a pravděpodobnosti. Na dalších stranách je pak už přímo zadání této zkoušky.

Motivující prostředí v matematice 1

Radka Jerjová (2014)

Učitel matematiky

A motivating environment is an interconnected set of mathematical problems and situations stemming from real life and connected through some context (such as a story, a fairy tale, etc.). The mathematical problems are formulated in a challenging way. The goal of the environment is to develop pupils' skills to solve problems outside of school and enable them to acquire knowledge in a non-traditional motivating way. The article presents a story On a gardener and a princess which includes 7 mathematical...

Motivující prostředí v matematice 2

Radka Jerjová (2014)

Učitel matematiky

Motivating environments in mathematics 2 is the second part of a series of articles on motivating ways of teaching mathematics at the primary school. Zhe article presents a story "Life on a farm in the Jizera mountains" which contains 6 mathematical problems connected with real life. These problems are interconnected by a story about a farmer called Joseph and his family. The problems practise operations with natural numbers. Tasks are aimed for elementary children in Grade 3.

Môže sa učiteľ matematiky naučiť kvalitne formatívne hodnotiť?

Veronika Hubeňáková, Dušan Šveda (2017)

Učitel matematiky

Formatívne hodnotenie je prínosom pre žiacke učenie. Preto má zmysel uvažovať o jeho kvalite ako takej a o kvalite formatívneho hodnotenia, ktoré poskytuje konkrétny učiteľ. V článku predstavujeme rubriky na meranie kvality formatívneho hodnotenia a krátky výskum zameraný na možnosti rastu učiteľov v tejto oblasti pomocou spomínaných rubrík. Tento výskum a jeho závery by mohli podnietiť učiteľov k sebareflexii nad formatívnym hodnotením, ktoré poskytujú svojim žiakom.

Může skupinová výuka matematiky zlepšit vzájemné vztahy mezi žáky?

Radka Borůvková, Petr Emanovský (2017)

Učitel matematiky

Small group mathematics education (especially problem-based learning, project-based learning, cooperative learning, collaborative learning or inquire-based learning) involves a high degree of interaction. Within the small group education, learners work with their classmates to solve complex and authentic problems that help develop content knowledge as well as problem-solving, reasoning, communication, and self-assessment skills. The paper deals with such small group learning methods and their effect...

Currently displaying 1 – 11 of 11

Page 1